Made in Amsterdam
![](/fileadmin/_migrated/pics/made-in-amsterdam.jpg)
6 november - 11 december 2008
Na honderd jaar Academie van Bouwkunst Amsterdam staat de teller op 1400 alumni. Illustere architecten, stedenbouwkundigen en landschapsarchitecten als B.T. Boeyinga, Cornelis van Eesteren, Lotte Stam-Beese, Jaap Bakema, J.B. Ingwersen, Ernst Groosman en Piet Blom studeerden er af.
In de lezingenreeks Made in Amsterdam kijken verschillende generaties bekende alumni vanuit de studietijd naar hun huidige praktijk. Wat heeft hen toen gemaakt wat ze nu zijn? Zijn de fascinaties van toen nog steeds fascinerend? Wat kenmerkt de academiestudent en zijn latere werk? Hoe vormt de academie de (landschaps)architect of stedenbouwkundige? Zijn er überhaupt relaties tussen de schoolopgaven toen en de praktijk later?
De lezingen gaan op deze vragen in en zullen hiermee een deel van de academiegeschiedenis onder woorden brengen. Daarnaast reflecteren de sprekers op hun werk uit de dagelijkse beroepspraktijk. Die praktijk is immers altijd onderdeel geweest van de Academie.
Programma
Alle lezingen vinden plaats in de Academie van Bouwkunst, Waterlooplein 211, Amsterdam. Aanvang: 20.00 uur.
De toegang is vrij; reserveren is niet mogelijk.
6 november
Paul de Leij (afgestudeerd in 1972)
Bas van Vlaanderen (2005) - www.bavavla.nl
13 november
Onno Greiner (1955) - www.ggharchitecten.nl
Bruno Doedens (1992) - www.slem.org
20 november
Ton Schaap (1982) - www.dro.amsterdam.nl
Ingeborg Thoral (2001) - www.mixst.nl
27 november
Koen van Velsen (1983)
Joost Hovenier (1996) - www.winhov.nl
4 december
Marieke Timmermans (1994) - www.la4sale.nl
Ronald Rietveld (2003) - www.rietveldlandscape.nl
11 december
Hans van Olphen (1966)
Rob Wagemans (2004) - www.concreteamsterdam.nl